Πλαστική Χειρουργική
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Εύκολος Προγραμματισμός Ραντεβού
Visit our web site
Nikos Neofotistos,Plastic Surgeon
Follow n_neofotistos on Twitter Ask me about Plastic Surgery on Quora Find me on Linked In our videos on youtube Join our Facebook Group
Πρόσφατα Θέματα
» Υαλουρονικό οξύ στα χείλη
αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου I_icon_minitime24/2/2015, 10:58 από Admin

» πωγωνοπλαστική
αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου I_icon_minitime29/10/2013, 17:40 από elen_h

» Αφαίρεση σπίλων
αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου I_icon_minitime26/6/2013, 17:40 από Admin

» Κρυοπηξία και υπερτροφική ουλή
αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου I_icon_minitime26/6/2013, 17:38 από Admin

» Πλαστική Χειρουργική μετά από μεγάλη απώλεια Βάρους
αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου I_icon_minitime1/2/2013, 00:47 από jpapas

» Laser αποτρίχωση σε άντρες-πλάτη+ώμους
αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου I_icon_minitime28/1/2013, 19:22 από Admin

» αυξηση ογκου και περιγραματος χειλιων
αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου I_icon_minitime20/6/2012, 15:26 από Admin

» Κρέμα ματιών
αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου I_icon_minitime6/6/2012, 12:11 από Admin

» Κρέμα προσώπου
αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου I_icon_minitime6/6/2012, 12:06 από Admin

Τροφοδοσία RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου Empty αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου

Δημοσίευση  απσου 14/11/2011, 02:13

καλησπερα θελω να κανω αυξητικη γλουτων και ισως και μια μικρη λιποαναρωφηση σε καποια σημεια στα ποδια πως θα βρω τον καλυτερο και καταληλοτερο γιατρο στην αθηνα και πως θα ειμαι σιγουρη οτι ειναι αξιωπιστος και μπορω να τον εμπιστευτω?ειμαι 19 κι δεν εχω κανενα αισθητικο προβλημα στο σωμα μου απλως θελω να αυξησω το μεγεθος των γλουτων μου.ποια ειναι η καταληλη επεμβαση που πρεπει να κανω?επισης εχω ακουσει οτι οι γιατροι στη βραζιλια ειναι πρωτοι σε αυτες τις επεμβασεις.αξιζει να παω βραζιλια για να ειμαι σιγουρη οτι θα εχω ενα καλο αποτελεσμα? bounce confused

απσου

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 14/11/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου Empty Απ: αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου

Δημοσίευση  christinakroft 14/11/2011, 17:23

Σε απάντηση των ερωτημάτων που έθεσες, έχω να σου πω τα παρακάτω:
Ο κατάλληλα ειδικευμένος ιατρός για τις αισθητικές επεμβάσεις είναι ο Πλαστικός Χειρουργός. Πιο συγκεκριμένα όλοι οι πλαστικοί χειρουργοί στην Ελλάδα που είναι μέλη της Ελληνικής Εταιρίας Πλαστικής και Επανορθωτικής Χειρουργικής είναι αξιόπιστοι και φυσικά μπορείς να τους εμπιστευτείς. Για την λιποαναρρόφηση σου προτείνω να δεις εδώ:

http://neofotistos.gr/%CE%BB%CE%B9%CF%80%CE%BF%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%81%CF%81%CF%8C%CF%86%CE%B7%CF%83%CE%B7]Λιποαναρρόφηση

Σχετικά με την Βραζιλία, είναι αλήθεια πως σε παλαιότερες δεκαετίες αρκετές γυναίκες κατεφεύγαν σε αυτή τη χώρα για αισθητικές επεμβάσεις εξ'αιτίας των πολύ χαμηλών τιμών και όχι λόγω της υψηλής επιστημονικής κατάρτισης των ιατρών εκεί. Οι Έλληνες ιατροί είναι εξαιρετικοί και η ιατρική του Δυτικού κόσμου(συμπεριλαμβανομένης και της Ελλάδας) είναι πολύ υψηλότερου επιπέδου σε σχέση με τις χώρες εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης και Ηνωμένων Πολιτειών. Έχει τύχει να γνωρίσω άτομα τα οποία έχουν κάνει αυτήν την επέμβαση και μάλιστα στο Σαν Πάολο της Βραζιλίας που ένιωθαν δυσφορία από την αίσθηση των ενθεμάτων στους γλουτούς.
christinakroft
christinakroft
Moderator

Αριθμός μηνυμάτων : 46
Ημερομηνία εγγραφής : 15/01/2011
Τόπος : P.Psichiko

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου Empty Απ: αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου

Δημοσίευση  Admin 14/11/2011, 18:10

Η επέμβαση αύξησης γλουτών γίνεται με τρείς τρόπους: Τοποθέτηση ενθεμάτων σιλικόνης στο χειρουργείο, έγχυση μεγάλης ποσόοτητας Υαλουρονικού Οξέος (fillers) στην περιοχή, ή εγχυση αυτόλογου λίπους. Δεν θα σου πρότεινα κανέναν από τους τρείς γιατί όλοι έχουν σημαντικά μειονεκτήματα και το αισθητικό αποτέλεσμα δεν είναι και πολύ καλό κατά τη γνώμη μου.
Το χειρουργείο θα σου πρότεινα να το αποφύγεις γιατί τα ενθέματα θα τα αισθάνεσαι περίεργα όταν κάθεσαι, δεν συνηθίζονται εύκολα. Λόγω της θέσης τους και της πίεσης της οποίας υφίστανται, είναι αυξημένη η πιθανότητα να σπάσουν ή και να επιμολυνθούν.
Η χρήση Υαλουρονικού Οξέος ή άλλων ενέσιμων υλικών στη περιοχή εγκυμονεί κινδύνους, θα έχεις ακούσει για τον θάνατο γνωστού μοντέλου στις ΗΠΑ: http://plastiki-x.blogspot.com/2011/02/blog-post_10.html.
Το κόστος είναι πολύ μεγάλο και η διάρκεια του αποτελέσματος μικρή και πάντα υπάρχει και ο κίνδυνος εμβολής.
Τέλος η χρήση αυτόλογου λίπους που φυσικά προϋποθέτει να υπάρχουν μεγάλες λιποαποθήκες στον οργανισμό είναι μία θεραπεία που πρέπει να επαναληφθεί αρκετές φορές γιατί το λίπος που μεταφέρεται από ένα σημείο του σώματός μας σε ένα άλλο, απορροφάται σε ποσοστό 70-90%. Η απορρόφηση δεν είναι ομοιόμορφη και δημιουργούνται λακούβες. Δεν θα σου πρότεινα λοιπόν ούτε αυτήν την λύση.
Η καλύτερη λύση για να τονώσεις τους γλουτούς σου είναι η γυμναστική και οι ειδικές ασκήσεις που θα σου δείξει ο γυμναστής σου και θα δώσουν όγκο στους γλουτιαίους μύες.

Αντίθετα η λιποαναρρόφηση είναι μια εξαιρετική επέμβαση η οποία έχει άριστα αποτελέσματα και μας απαλλάσσει μια και καλή από το περιττό λίπος και μάλιστα από τα πιο δύσκολα σημεία όπως τα "ψωμάκια" ή τα γόνατα ή όπου αλλού εντοπίζεται η συσσώρευση λίπους. Μπορείς να δεις φωτογραφίες πριν και μετά εδω: http://neofotistos.gr/%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%BB%CE%B9%CF%80%CE%BF%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%81%CF%81%CF%8C%CF%86%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82%CE%BB%CE%B9%CF%80%CE%BF%CE%B3%CE%BB%CF%85%CF%80%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82

Νομίζω οτι ο συνδυασμός λιποαναρρόφησης και γυμναστικής θα σου φέρει το αποτέλεσμα που επιθυμείς.
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 114
Ημερομηνία εγγραφής : 15/01/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα

http://www.neofotistos.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου Empty Απ: αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου

Δημοσίευση  angel 14/11/2011, 18:16

Έχω κάνει και εγώ λιποαναρρόφηση στην κοιλιά στον Πλαστικό Χειρουργό Νίκο Νεοφώτιστο, και έμεινα πάρα πού ευχαριστημένη τόσο από τον ιατρό όσο και από το τελικό αποτέλεσμα της επέμβασης. Στoν συστήνω ανεπιφύλακτα, www.neofotistos.gr lol!

angel

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 17/01/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου Empty Απ: αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου

Δημοσίευση  απσου 17/11/2011, 21:46






Γιατι με απογοητευεται τωρα....?δηλαδη δεν υπαρχει καμια μεθοδος για αυξητικη γλουτων που να εχει τελεια αποτελεσματα.....μια μικρη λιποαναροφηση σιγουρα θα κανω αλλα μου εχει κατσει να κανω και αυξητικη...απο αυτες τις μεθοδους ποια εχει τα λιγοτερα αρνητικα και θα μου προτινατε?με τη μεταμοσχευση λιπους δικου μου υπαρχει η πιθανοτητα να γινουν λακουδες μετα?ποοοοο κριμα και μου φαινοταν καλη μεθοδος...
αυτες οι βραζιλιανες με το τελειο σωμα τι κανουν??? σιλικονη?
ευχαριστω ολους για τις απαντησεις.....
επισης θελω να κανω λιποαναρωφηση στα γωνατα....καποιος πληροφοριες γιαυτο......?
καπου το ειδα και αυτο και μ αρεσε.... bom

απσου

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Ημερομηνία εγγραφής : 14/11/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου Empty Απ: αυξητικη γλουτων επιλογη γιατρου

Δημοσίευση  Admin 18/11/2011, 11:24

Η προσωπική μου άποψη είναι την επέμβαση αυξητικής γλουτών να την ξεχάσεις. Είτε δεν έχουν καλά αποτελέσματα ή είναι κατα κάποιο τρόπο επικίνδυνες.
Αντίθετα, η λιποαναρρόφηση στα γόνατα, είναι μία πολύ καλή επέμβαση, γρήγορη, ανόδυνη, με άριστα αποτελέσματα διαρκείας. Γίνεται με τοπική αναισθησία και μέθη ή γενική νάρκωση ανάλογα με το πρόβλημα. Η παραμονή στην κλινικά είναι 24 ώρες ή άμεση αποχώρηση αν δεν λάβεις γενική αναισθησία. Πιθανώς να έχεις οιδήματα ή μελανιές στην περιοχή που σύντομα θα απορροφηθούν. Ο μετεγχειρητικός πόνος είναι μικρός και ελέγχεται με τα συνήθη παυσίπονα. Θα χρειαστεί πιεστική επίδεση με επιδέσμους για 3 τουλάχιστον εβδομάδες. Τα αποτελέσματα είναι μόνιμα αφού τα λιποκύτταρα δεν έχουν πυρήνα, άρα και DNA, και συνεπώς δεν μπορούν να αναγεννηθούν. Τα αποτελέσματα είναι άριστα.
Διάβασε περισσότερες λεπτομέριες ΕΔΩ
Admin
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 114
Ημερομηνία εγγραφής : 15/01/2011
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα

http://www.neofotistos.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης